ULTRALIGHT NOVÉ GENERACE

Jediněčný letající stroj

Vyvinuli jsme novou generaci ultralehkého letadla: SHARK je navržený a vyrobený pro dálkové lety a na dlouhé vzdálenosti. Má výrazně pozměněnou konstrukci a výkon, je nejrychlejším ultralightem s rychlostmi blízskymi turbovrtulových nebo dvoumotorových letadel. SHARK nabízí rychlý a velice efektivní způsob dopravy. Už nemusíte řešit zvýšenou hustotu automobilů na silnicích nebo omezený počet dopravních spojení leteckých společností. Se SHARKEM si zaletíte na vytoužené místa rychleji a efektivněj než konvenčním PPL letadlem nebo klasickou dopravní leteckou linkou.

KOKPIT

Přizpůsoben Vašim požadavkům

Novodobé letadlo si zaslouží moderní kokpit. Interiér obsahující polohovatelné sedačky, přední i zadní displeje Dynon. „Glass cockpit“ u pilota i pasažera vyvolají pocit srovnatelný s interiérem Biz-jetu. SHARK nabízí svým majitelům vysoký výkon, skvělou ovladatelnost, agilní manévrovatelnost, a tím z něj činí ideální letadlo. Letoun je vybaven úchytnými prvky pro GoPro kamery na křídlech, které umožňí sledovat, vyhodnocovat zdokonalovat techniku letu ale i sdílet zážitky s blízkymi nebo na sociálních sítích.

VLASTNOSTI

Váš volný čas získá nové obzory

SHARK stojí za každou minutu vašeho času. Zapomeňte na pojem „time travel“ a užijte si létání. SHARK je poháněn motorem ROTAX 912 ULS o výkonu 100 hp a nastavitelnou 2-listovou vrtulí WOODCOMP. Nízké provozní náklady, dlouhá doletová vzdálenost, rychlost a dlouhá životnost představují ideální investice do vašeho létání. S letadlem SHARK máte přístup k jakémukoli veřejnému letišti a díky tomu můžete udržovat minimální/optimální provozní náklady. K dosážení vytouženého cíle/destinace už není potřebné zvažovat alternativy, ať už časového nebo nákladového hlediska.

Propojení špičkového výkonu s moderním a pohodlným kokpitem, vynikajícím rozhledem a nekompromisním dizajnem, vám umožní se na obloze cítit jako v žádném jiném letadle.

SHARK je vysoce výkonný tandemový ultralight s hydraulicky zatahovatelným podvozkem, charakteristickými křídly, za letu stavitelnou vrtulí s automatickou regulací otáček a prvotřídní kokpitem s pohodlným a moderním interiérem.

SHARK byl navržen a vyroben jako rychlý letoun na dlouhé vzdálenosti s prvky inovativního designu a za použití nejnovějších technologií.

Skloubením jedinečného designu a technologie, použitím kompozitů z uhlíkových vláken a doladením aerodynamiky se Shark stal nejrychlejším ultralightem. Důkazem toho je světový rekord a také různá ocenění za design.

Bezpečnost SHARKu je absolutní prioritou, i proto nabízíme záchranný systém pro celý letoun.

V případě nouze záchranný systém umožňuje bezpečně přistát s celým letadlem.

JEDINEČNÉ LETADLO

VYLEPŠENÁ AERODYNAMIKA

Hladce aerodynamicky efektivní trup a aerodynamické plochy s eliptickými předními hranami.

AVIONIKA

Dynon SkyView s intuitivním pilotní dotykovou obrazovkou obsahující kompletní sadou ovládacích prvků, které určitě využijete při turbulencích. A do zálohy OBLO FLYBOX

ZÁCHRANNÝ SYSTÉM

Vylepšený balistický záchranný letecký systém lze využít při rychlosti 300 km/h a s váhou letadla 472,5 (600) kg

DLOUHÝ DOLET

Vysoká rychlost a dolet letadla jsou nejdůležitější parametry pro piloty, kteří si rádi dopřejí lety na dlouhé vzdálenosti.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Pádová rychlost s klapkami 64 km/h
150 km/h
143 km/h
Manévrovací rychlost。 175 km/h
250 km/h
333 km/h

Vzletová vzdálenost přes 15m překážku 200 m (30º klapky)
Přistávací vzdálenost přes 15 m překážku (hladina moře) 245 m (40º klapky)
Maximální rychlost stoupání (hladina moře | MTOW ) 7,2 m/s
Maximální cestovní rychlost (VH) na hladině moře 295 km/h
Optimální cestovní rychlost 270-290 km/h
Provozní násobky + 4 g | – 2 g
Maximální konstrukční násobek + 6 g | – 3 g

STÁHNOUT KATALOG

Na odkaz ke stažení katalogu budete přesměrování po zadání údajů níže.
Nebojte, spamu se bát nemusíte.

KONTAKTUJTE NÁS

Kde nás najdete?

Nechte nám vzkaz!